News

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas basketbola līgā otrdien, 12. februārī, notika trīs spēles

12.02.2019

Rīgas Stradiņa Universitāte izbraukumā atkārtoti pārspēja Viļņas "Kibirkšti", šoreiz ar 76:69 un atguva trešo vietu pirmās divīzijas kopvērtējumā.

Pirms spēles kļuva zināms, ka “Kibirkštis” turpina pastiprināties – pēc studijām un spēlēšanas Čehijas virslīgas klubā “SBŠ Ostrava” dzimtenē atgriezusies 190 centimetrus garā spēka uzbrucēja Ieva Savickaite. Otrdien, tiesa, nespēlēja ne viņa, ne garā spēlētāja Ieva Šimkute.

RSU sekmīgi izmantoja robus pretinieču priekšējā līnijā, labi spēlēja groza apakšā un izprovocēja virkni pārkāpumu. Starta piecinieka spēlētājas – Dinija Pāvelsone, Anna Buša, Arta Frīdenberga, Ilze Gotrīda un Guna Lagzdiņa – pirmajā puslaikā guva 38 punktus, turklāt viešņas izvirzījās vadībā ar 42:36.

“Kibirkštis” uzbrukums balstījās uz Morganu Pulinsu (17 punkti pirmajā puslaikā) un Gabiju Meškoniti. Pēdējā līdz pārtraukumam guva tikai četrus punktus, taču otrajā divdesmitminūtē kļuva aktīvāka un precīzāka. Pēc 30 nospēlētām minūtēm “dzirkstelēm” jau bija viena metiena pārsvars – 54:57.

Rīdzinieču saspēli pārmaiņus vadīja Dinija Pāvelsone un Sindija Kudule, no ārpuses bīstamākā bija Arta Frīdenberga, savukārt groza tuvumā uzbrukt turpināja Buša, Gotfrīda un Lagzdiņa. Vairākas reizes tika fiksēts neizšķirts, bet trīs minūtes pirms pamatlaika beigām RSU atkal izrāvās priekšā – 69:67. Sešdesmit sekundes vēlāk pārsvars pieauga (70:67), tiesa, Kudule un Gotfrīda izrāviena laikā realizēja vien trīs no sešiem brīvmetieniem.

Anna Buša izcīnīja atlēkušo bumbu, tomēr RSU uzbrukuma turpinājums beidzās ar ātru kļūdu. Lagzdiņa aizsardzībā nobloķēja Meškoniti un Daļu Donskihiti, bet atbildes uzbrukums beidzās bez precīza metiena. Līvija Sakevičiūte izšķirošās minūtes sākumā samazināja starpību līdz minimumam – 70:69. Kudule izprovocēja vēl vienu sodu un šoreiz realizēja abus brīvmetienus – 72:69. Sakevičiūte netrāpīja, mājinieces sita kārtējo sodu un Buša aukstasinīgi iemeta abus – 74:69.

“Kibirkštis” devās minūtes pārtraukumā, lai izdomātu, kā 16 sekundēs atspēlēties. Donskihite neprecīzi uzbruka no trīspunktu metienu līnijas un Viļņas komandai atkal nācās pārkāpt noteikumus. Frīdenberga pārņēma labo darbu stafeti no Kudules un Bušas – 76:69! “Dzirksteles” netrāpīja arī pēdējā uzbrukumā.

Pirmā divīzija, 12. februāris, Rytas arena

Kibirkštis – RSU 69:76 (13:18, 23:24, 21:12, 12:22)
Kibirkštis: Pullins 25 (2p 8/14, 3p 2/2, 1p 3/5; 6ab, 5pp, 7ip), Meškonyte 13 (10ab), Sakevičiūte 10, Slavinskaite 5 (4ab, 4rp), Žabotkaite 5, Grigaļiūnaite 4, Kraujūnaite 3, Donskichyte 2 (5rp), Bobinaite 2, Miknaite; Purlyte.
RSU: Gotfrīda 19 (2p 6/15, 1p 7/8; 12ab, 4ip), Buša 15 (2p 3/8, 3p 1/5, 1p 6/6; 5ab, 5ip), Frīdenberga 15 (2p 2/6, 3p 3/5, 1p 2/2; 10ab, eff 20), Lagzdiņa 13 (2p 5/8, 3p 1/2; 9ab, 4rp, 3pb, 5pp), Kudule 6 (5ab), Pāvelsone 4, Čumika 2, Sprudzāne 2, Grinberga, Smirnova; Ozoliņa.
Tiesneši: Darius Somka, Vytis Penelis, Indre Balnionyte.

“TTT Rīga” trīs kārtas pirms regulārās sezonas beigām ir divu uzvaru pārsvars pār tuvāko sekotāju un vēl viens panākums automātiski nodrošinās rīdziniecēm pirmo vietu. Cīņā par otro un trešo vietu iesaistījās piecas komandas, taču Ukmerģes “Vilkmerge” panākums mājās pār Tallinas Universitāti (69:45, savstarpējās spēlēs 1-1 un +13) samazinājis to skaitu līdz četrām.

Spēle notika vienā no labākajām sporta būvēm Lietuvā. Mājīgā “Rytas” zāle ar 2500 skatītāju vietām uzcelta blakus “Siemens” arēnai. Tā ir Daiņus Adomaiša un Uvja Helmaņa trenētās “Rytas” komandas mājvieta, bet šosezon uzņem arī “Kibirkštis” spēles.

Viļņas komanda ir stiprāka nekā pirmajā aplī – pēc savainojuma pretinieču ierindā atgriezusies amerikāņu leģionāre Morgana Pulinsa. Viņa vidēji spēlē guvusi 15,8 punktus un izcīnījusi 7,4 atlēkušās bumbas. Uzbrucēja Gabija Meškonite caurmērā atzīmējusies ar 16,7 punktiem.

Kaunos Aistes LSMU 82, Fortūna 62

Kauņas “Aistes LSMU” otrdien savā laukumā uzvarēja Klaipēdas “Fortūnu” ar 82:62. Centra spēlētāja Daugile Šarauskaite uzvarētāju labā izcēlās ar 29 punktiem (2p 14/16, 1p 1/2) un 12 izcīnītām bumbām zem groziem, kā arī lietderības koeficientu 40.

Turnīra vicelīderes pēc Šarauskaites ierašanās uzvarējušas visās sešās spēlēs.

8 Šiauliai 0-10 10

Situācija savstarpējās spēlēs: RSU (3-1, +7), Kaunos Aistes LSMU (2-2, +9), Kibirkštis (1-3, -16).

Kaunos Aistes LSMU (3-1, +30), RSU (2-2, -18), Tallinn University (1-3, -12).

Kaunos Aistes LSMU (3-0, +48), Vilkmerge (1-2, -15), Tallinn University (1-3, -33).

Avots: Māris Noviks (sportacentrs.com)