News

Zināmi izslēgšanas turnīru pāri

10.02.2020

Douglas Baltijas Basketbola līgas pamatturnīrā gan elites, gan starptautiskajā grupā nedēļas nogalē (7.-9. februāris) notika svarīgas spēles, noskaidrojot vietu kārtību un komandu pārus izslēgšanas turnīrā.

Elites grupā divas labākās komandas nodrošināja tiesības spēlēt Final 4, bet 3.-6, vietas ieguvējas sacentīsies ceturtdaļfināla sērijās (uzvarētājas noskaidros divu spēļu summā).

1. vietu ieņem “TTT Rīga” komanda (13-0), kas otrdien izbraukumā ar 106:71 pārspēja “Liepāja/LSSS”, bet sestdien Kauņā pieveica “Aistes=LSMU” – 97:43 (20:17, 45:27, 70:37). Marina Meibrija guva 20 punktus, Megana Hafa 19+12 atl.

Viļņas “Kibirkštis-MRU” (11-3) nedēļas nogali pavadīja Igaunijā, jau piektdien nodrošinot 2. vietu – ar “Tartu Ulikool” 68:51. Sestdien ar “Tallinn Ulikool” 87:73, bet svētdien Tartu 71:78.

3. vietā finišēja Kauņas “Aistes-LSMU” (9-5).

Tabulas vidusdaļā RSU (5-8 – 5. vieta) apsteigs “Liepāja/LSSS” (5-9 – 4. vieta), ja pēdējā mačā trešdien izdosies uzvarēt “TTT Rīga”.

6. vietu un tiesības spēlēt ceturtdaļfinālā izrāva “Tartu Ulikool” (5-9, bet sliktāka bilance pret abām Latvijas komandām), pēdējā spēlē izcīnot negaidītu uzvaru pār nemotivēto Viļņas “Kibirkštis-MRU” (78:71). Svarīgajā spēlē 32 punktus Tartu komandai guva 17 gadus vecā Anna Greta Asi.

“Tallin Ulikool”  (4-10), kam savstarpējās spēlēs labāka bilance ar Tartu vienību, noslēguma tabulā 7. vieta.

Starptautiskā grupa. Četras labākās komandas 22. un 23. februārī Daugavpilī izspēlēs Final 4 turnīru.

Pirmās divas vietas pamatturnīrā sadalījušas “TTT Juniores” un BJBS “Rīga”/Juniores. Izšķiroša nozīme bija savstarpējai spēlei, kas notika 9. februārī. “Rīga”/Juniores sastāvu tikko pastiprinājusi ASV studijas pārtraukusī valstsvienības dalībniece Luīze Šepte, kura tomēr ir tālu no labākās formas. “TTT Rīga” trešajā ceturtdaļā panāca pat 12 punktu pārsvaru. Tomēr pēdējās desmit minūtēs “Rīga/Juniores” atspēlējās un aukstasinīgāk nospēlēja galotni, revanšējoties par pirmajā mačā piedzīvoto zaudējumu – 69:65 (pirmajā spēlē 60:63) un nodrošinot pirmo vietu (9-2; konkurentēm 8-3).

Trešo vietu garantēja “Daugavpils Universitāte” (7-5), kas sestdien uzvarēja Saldū (78:63; uzvarētājām Jolanta Rimša guva 28 punktus, Saldus komandai Raivita Koreņika 21+11 atl.), bet svētdien – Jūrmalā (74:67; Elīzai Poišai 32 punkti, zaudētājām Luīze Sila guva 15 punktus).

Tiesības spēlēt Final 4 turnīrā nodrošinājusi arī “Jelgava”/BJSS (6-5), kam pēdējā mačā jāspēlē ar pastarītēm “Saldus/Sporta skola”, turklāt ir labāka bilance savstarpējās spēlēs ar Tallinas “G4S” (5-6), kas teorētiski var nostāties līdzās.