News

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas basketbola līgā trešdien, 6. februārī, notika viena spēle.

06.02.2019
Elizabete Bulāne

"TTT kadetes" savā laukumā uzvarēja Saldu ar 74:39. Elizabete Bulāne izcēlās ar astoto "triple-double" pārnacionālo čempionātu vēsturē.

Mājinieces aizvadīja iespaidīgu pirmo ceturtdaļu, 10 minūšu laikā sametot 27 punktus. Madlēna Ģērķe un Elizabete Bulāne ar lielisku precizitāti meta no distances, Paula Mauriņa bija sekmīga groza apakšā – 22:3. Desmitminūtes beigas viešņām nebija tik bēdīgas. Paula Mikalauska iemeta divus, bet Kolīna Kārtere vienu tālmetienu – 27:14.

Nākamajā ceturtdaļā Saldum izdevās nobremzēt kadetu uzbrukumus, taču pretinieču aizsardzība bieži izrādījās nepārvarams šķērslis. Līdz pārtraukumam “TTT kadetes” pieļāva trīsreiz mazāk kļūdu (5-15) un guva daudz punktu pēc kļūdām (12-2). Pārsvars auga, pēc 20 nospēlētām minūtēm sasniedzot 18 punktus – 37:19. Tendence turpinājās arī trešajā ceturtdaļā – 56:29. Galotnē situācija nemainījās.

Elizabete Bulāne kļuva par jaunāko “triple-double” īpašnieci turnīra vēsturē. Saspēles vadītāja guva 10 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un izdarīja 10 rezultatīvas piespēles, paveicot to 16 gadu un 36 dienu vecumā.

Otrā divīzija, 6. februāris, "Elektrum" Olimpiskais centrs

TTT kadetes – Saldus/Sporta skola 74:39 (27:14, 10:5, 19:9, 18:11)
TTT kadetes: Mauriņa 14 (2p 6/12, 1p 2/5; 5ip), Madlēna Ģērķe 12 (2p 1/4, 3p 3/6, 1p 1/4; 8ab), Bulāne 10 (2p 1/4, 3p 2/4, 1p 2/2; 11ab, 10rp), Smilga 9 (5rp, 5pb), Priede 7 (6ab), Šteinharde 6 (7ab), Skrastiņa 6, Leimane 4, Sičeva 3, Asnāte Ģērķe 3.
Saldus: Mikalauska 13 (5ip), Kulačkovska 7 (7ab), Anete Blūma 7 (6ab), Kārtere 4 (13ab), Salniņa 3, Nordena 3, Bruzinska 2 (8ab), Ceļapītere, Bekasova; Apsīte, Marta Blūma.
Tiesneši: Valters Kristbergs, Edgars Kājiņš, Arturs Vītols.

Latvijas-Igaunijas līgā reģistrēti astoņi “triple-double”.

10 Latvijas U16 izlase 1-10 17

Situācija pirmā četrinieka savstarpējās spēlēs (ieskaitot papildlaiku): TTT juniores (6-1, +62), Daugavpils (4-2, +63), Liepāja/LSSS (3-3, -53), TTT kadetes (0-7, -72).

Piezīme: Latvijas U16 izlase par uzvaru izbraukumā iegūst četrus punktus, par zaudējumu – divus punktus.

Avots: Māris Noviks (sportacentrs.com)