News

“TTT Rīga” otrais tituls, “Liepāja/LSSS” pirmā bronza

02.03.2020

Douglas Baltijas Basketbola līgas finālturnīra izšķirošajā dienā svētdien, 1. martā, finālspēlē “TTT Rīga” otro gadu pēc kārtas pārspēja Kauņas “Aistes-LSMU” – 107:67 (17:21, 44:42, 74:51), bet spēlē par 3. vietu SBK “Liepāja”/LSSS pieveica Viļņas “Kibirkštis-MRU” – 71:61 (9:17, 27:34, 43:43). Par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju atzīta Marina Meibrija (“TTT Rīga”). Zvaigžņu piecniekā iebalsotas Kitija Laksa, Kate Krēsliņa (“TTT Rīga”), Karolina Kazočiunaite (“Aistes-LSMU”), Rūta Veidere (“Liepāja”/LSSS) un Daugile Šarauskaite (“Kibirkštis-MRU”).

Pusfināla spēles bija atstājušas pretēju iespaidu uz finālistēm. “TTT Rīga” basketbolistēm pārliecinošā uzvara pār liepājniecēm (108:39) bija iedvesusi pārliecību, ka arī finālā uzvara nāks tikpat viegli. Savukārt Kauņas “Aistes-MRU” meitenēm trešajā (!) pagarinājumā izrautā uzvara pār Viļņas “Kibirkštis-MRU” (84:82) bija radījusi nevis izpildīta darba gandarījumu un nogurumu, bet gan enerģiju un apņēmību izšķirošajā mačā nopietni pacīnīties ar Eirolīgā rūdītajām favorītēm.

Atšķirība noskaņojumā pirmajā puslaikā izpaudās rīdzinieču ātri krātās piezīmēs un neprecīzos metienos, kā arī Kauņas vienības uzvarā cīņā par atlēkušajām bumbām un agresivitātē uzbrukumā, kas vaiņagojās ar veiksmi. “TTT Rīga” no lielākām nepatikšanām glāba Marinas Meibrijas precizitāte (23 punkti pirmajā puslaikā). Puslaika vidū Kauņas vienība ilgi turējās vadībā un, lai arī “TTT Rīga” pirms lielā pārtraukuma izrāvās priekšā, 44:42 solīja intrigu arī turpinājumā.

Tomēr nopietnai rīdzinieču ofensīvai Kauņas komanda nebija gatava. Trešās ceturtdaļas pirmajās minūtēs rīdzinieces cieši noslēdza savu soda laukumu, atraisījās uzbrukumā un pārliecinoši nodrošināja otro Douglas Baltijas Basketbola līgas čempioņu titulu pēc kārtas – 107:67.

Uzvarētājām Marina Meibrija guva 31 punktu, Kitija Laksa 17, Megana Hafa 13.

Spēlē par trešo vietu Viļņas “Kibirkštis-MRU” otrās ceturtdaļas sākumā panāca iespaidīgu pārsvaru (23:9). Taču nākamajās 28 minūtēs liepājnieces parādīja, ka ne velti iekļuvušas finālturnīrā.  Agresīvu aizsardzību papildināja mērķtiecīgas sadarbības uzbrukumā, brīviem metieniem izvirzot te centra spēlētāju Rūtu Veidere, te snaiperes Katrīnu Trankali un Ketiju Vihmani. Trešajā ceturtdaļā liepājnieces panāca lūzumu un neizšķirtu, bet pēdējo ceturtdaļu aizvadīja daudz precīzāk, pārspējor pretinieces ar 28:18. Visā spēlē 71:61.

Liepājas komandai neliels pārsvars visos spēles elementos: 2p. 26/33 – 20/44, 3p. 5//21 – 2/12, sodi 24/27 – 15/26, atlēkušās bumbas 39-34.

Uzvarētājām Katrīna Trankale guva 18 punktus, Rūta Veidere 17, Megana Rozenboma 10, Ketija Vihmane 10.

SBK “Liepāja”/LSSS galvenais treneris Kaspars Mājenieks:

“Sestdien bija neērti par mūsu sniegumu pusfinālā. Komanda pārāk gribēja labi nospēlēt, bet tai pašā laikā nenoticēja, ka varam veiksmīgi spēlēt ar “TTT Rīga” . Arī šodien pirmajā ceturtdaļā spēlētājas pildīja katra savu spēles plānu. Kad sākām spēlēt kā komanda gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, panācām lūzumu. Otrajā puslaikā veiksmīgi “izvilkām” lietuviešu centra spēlētāju Šarauskaiti no groza apakšas un izmantojām tukšās vietas viņu aizsardzībā. Uzbrukumā pietika pārliecības un precizitātes. Ir gandarījums par bronzas medaļām, bet sezona vēl turpinās – nāk nākamie mērķi.”

Deviņas Latvijas komandas līdz aprīļa sākumam aizvadīs apļa turnīru, noskaidrojot valsts čempionāta izslēgšanas turnīra dalībnieces. Divas labākās komandas kvalificēsies Final 4 turnīram, bet četras nākamās sacentīsies ceturtdaļfināla sērijās (3.-6., 4.-5.).