News

Douglas BBL Starptautiskās grupas finālā uzvar “TTT Juniores”

25.02.2020

Daugavpils Olimpiskajā centrā notikušajā Douglas Baltijas Basketbola līgas Starptautiskās grupas finālturnīrā izšķirošajā spēlē “TTT Juniores” pagarinājumā pārspēja BJBS “Rīga”/Juniores – 73:68. Cīņā par 3. vietu “Daugavpils Universitāte” ar 77:69 pieveica BK “Jelgava”/BJSS.

Par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Madlēnu Ģērķi (“TTT Rīga”). Zvaigžņu piecniekā iekļautas Anita Miķelsone (“TTT Juniores”) Juta Harčenko un Raina Tomašicka (abas BJBS “Rīga/Juniores”) Jolanta Rimša (“Daugavpils Universitāte”) un Viktorija Ivanova (BK “Jelgava”/BJSS).

Finālspēle starp abām Rīgas komandām aizritēja tikpat līdzvērtīgā un aizraujošā cīņā, kā abi mači pamatturnīrā. Pamatlaikā biežāk vadībā bija BJBS “Rīga”/Juniores. Pirmo reizi vērā ņemamu 8 punktu pārsvaru izdevās panākt 12. minūtē (26:18), tomēr līdz lielajam pārtraukumam “TTT Juniores” to likvidēja. Otrajā puslaikā rezultativitāte krasi kritās un 4. ceturtdaļas vidū “sausuma” periodu pirmās pārvarēja “Rīga/Juniores”, apaļas trīs minūtes pirms beigām panākot 54:44. Taču atlikušajā laikā “TTT Rīga” paguva pat izvirzīties vadībā (57:56 – 24 sekundes pirms beigām), nodrošinot dramatisku pamatlaika izskaņu un pagarinājumu. Arī tajā vadībā pamīšus bija abas komandas, bet galotnē aukstasinīgāk un precīzāk nospēlēja TTT – 73:68 (18:19, 37:37, 44:45, 57:57).

Uzvarētājas zaudēja cīņā pie groziem (47-52) un slikti meta sodus (16/28 – 13/18; tiesa galotnē trāpīja ļoti labi)  toties mazāk kļūdījās (15-21) un guva vairāk punktu ar tālmetieniem (9/34 – 5/16).

“TTT Juniores” komandai  Madlēna Ģērķe guva 20 punktus, izcīnīja 10 bumbas un pārķēra 6 bumbas (tai skaitā divreiz pagarinājuma izšķirošajā brīdī). Anitai Miķelsonei 18+13 atl., Martai Leimanei 11.

“Rīga”/Juniores komandai Juta Harčenko guva 18 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Raina Tomašicka 15, Luīze Šepte 12+8.

Arī bronzas finālā bija aizraujoša intriga līdz pēdējām minūtēm un neaizmirstamas pozitīvas emocijas Daugavpils komandas kuplajam atbalstītāju pulkam. Līdz 23. minūtei vadībā pārmaiņus bija abas komandas. Trešās ceturtdaļas vidū daugavpilietēm izdevās veiksmīgs izrāviens, no 43:45 panākot 57:45. Jelgavnieces nepadevās un samazināja rezultāta starpību līdz viena metiena tiesai (61:58). Tomēr Daugavpils  komanda nosargāja uzvaru – 77:69 (22:18, 41:37, 61:53).

Uzvarētājām precīzāki divpunktnieki (23/47 – 18/42).

“Daugavpils Universitātei” Liza Čumika un Elīza Poiša guva pa 19 punktiem, Līga Ligita Golovko 18, Jolanta Rimša 14+11 atl.

“Jelgavai” Diāna Dude guva 14 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Alise Karlsone 12+8 atl. Viktorija Ivanova 11.

29. februārī un 1. martā Elektrum Olimpiskajā centrā notiks Douglas Baltijas līgas elites grupas Final 4 turnīrs.