News

Pulka atkārto Petermanes rekordu – astoņi tālmetieni un 39 punkti

02.02.2019
TTT RĪGA

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas basketbola līgā sestdien, 2. februārī, notika piecas spēles. TTT izcīnīja desmito uzvaru desmit cīņās, izbraukumā apspēlējot Tallinas Universitāti ar 116:53.

Tallinn University 53, TTT 116

Rīdzinieces uz Igaunijas galvaspilsētu devās kaujas sastāvā – ierindā bija visas 11 basketbolistes, kuras brauc uz Eirolīgas spēlēm. Desmit spēlētājas atzīmējās punktu guvēju sarakstā, turklāt astoņas guva 10 un vairāk punktus.

Tallinn: Piibur, Kosareva, Bratka, Koster, Kasemagi
TTT: Pedija, Pulvere, Baško, Vītola, Brumermane

Mārtiņa Zībarta, Jāņa Nešpora, Matīsa Rožlapas un Alenas Eldmanes trenētā komanda pirmajās sešās minūtēs iemeta 10 no 10 metieniem, izvirzoties vadībā ar 22:6. Ieva Pulvere realizēja visus četrus mēģinājumus, tai skaitā divus trīspunktu metienus. Bija arī divas kļūdas, tomēr kopējo situāciju tās neietekmēja. Līdz pirmās ceturtdaļas beigām rīdzinieces trāpīja 13 no 15 metieniem un panāca 18 punktu pārsvaru – 32:14.

Nākamajās 10 minūtēs viešņas spēlēja vēl rezultatīvāk, sametot pretinieču grozā 33 punktus. Pārsvars izauga līdz 40 punktu atzīmei – 65:25. Arī trešajā ceturtdaļā rīdzinieces sameta pāri 30 punktiem, pēc 30 nospēlētām minūtēm panākot jau 65 punktu pārsvaru – 97:32. Pēdējā ceturtdaļā komanda piebremzēja – pēc četrām dienām gaida svarīga mājas spēle Eirolīgā pret “Olympiacos”.

Ieva Pulvere izcēlās ar sezonas rekordu, izdarot 11 rezultatīvas piespēles. TTT kapteine, spēlējot tikai 20:08 minūtes, pievienoja 18 punktus, četras atlēkušās un piecas pārķertas bumbas. Pulvere iemeta 3 no 3 tālmetieniem un nopelnīja lietderības koeficientu 36.

Pirmā divīzija, 2. februāris, Kristiine Spordimaja

Tallinn University – TTT Rīga 53:116 (14:32, 11:33, 7:32, 21:19)
Tallinn: Kasemagi 19 (2p 8/13, 3p 0/1, 1p 3/3; 7ab, 5ip, eff 19), Koster 14 (2p 4/9, 3p 1/2, 1p 3/5; 6ip), Kosareva 7 (5rp), Bratka 5, Adelbert 4, Korjus 2, Piibur 1 (3ip), Pajumets 1, Kisseljova, Kait, Eerikson, Perednya.
TTT: Pulvere 18 (2p 4/5, 3p 3/3, 1p 1/2; 4ab, 11rp, 5pb, eff 36), Baško 17 (2p 4/4, 3p 3/5; 6ab), Brumermane 15, Vītola 15, Krēsliņa 12 (3rp, 3pb), Pilābere 12 (5ab), Kūlīte 10 (4rp, 3pb), Slotere 10 (6ab, 4rp), Rozenberga 4 (3rp), Pedija 3 (7rp, 5pb).
Tiesneši: Indrek Kelement, Erik Tserr, Kristjan Sirp.

Kauņas LSMU piektdien revanšējās Viļņas “Kibirkštim”, izbraukumā pārspējot pretinieces ar 62:59. Viešņu rindās rezultatīvi nospēlēja Kriste Druskite un Daugile Šarauskaite, kamēr “dzirksteļu” līderes Gabija Meškonite un Morgana Pulinsa neparādīja labāko sniegumu.

Ukmerģes “Vilkmerge” sestdien mājās pieveica Klaipēdas “Fortūnu” ar 62:57.

8 Šiauliai 0-9 9

Situācija savstarpējās spēlēs: RSU (2-0, +13), Kaunos Aistes LSMU (1-2, -4), Kibirkštis (1-2, -9).

Kaunos Aistes LSMU (2-1, +17), RSU (2-1, -5), Tallinn University (1-3, -12).

Kaunos Aistes LSMU (3-0, +48), Tallinn University (1-2, -9), Vilkmerge (0-2, -39).

Plkst. 13:00 Vilkmerge vs Fortūna

Audentese Spordiklubi 79, Latvijas U16 izlase 61

Matīsa Rožlapas trenētās kadetes aizvadīja ļoti labu pirmo puslaiku aizsardzībā. Vienpadsmit pārķertas bumbas un tikai sešas kļūdas (pretiniecēm attiecīgi 3 un 14) ļāva divdesmit minūšu laikā izdarīt par 10 metieniem no spēles vairāk (18/30 pret 10/40).

Uzbrukumu noslēgumos pārsvars bija pretinieču pusē. Janne Svilberga un Grēta Uprus pirmajā puslaikā no visām pozīcijām meta ar gandrīz ideālu precizitāti, divatā sametot 24 punktus. Viņu kolēģēm tik labi neveicās, tomēr 60% precizitāte bija pietiekama, lai panāktu plus divdesmit – 46:26.

Nākamajās 20 minūtēs kadetes uzlaboja metienu precizitāti, uzvarot divās ceturtdaļās pēc kārtas. Lai atspēlētos, ar to bija par maz, taču sniegums vērtējams pozitīvi. Anastasija Černova debijas spēlē guva septiņus punktus.

Otrā divīzija, 2. februāris, Tallina

Audentese Spordiklubi – Latvijas U16 izlase 79:61 (28:16, 18:10, 19:20, 14:15)
Audentes: Poldmaa 17 (2p 5/7, 3p 2/4, 1p 1/2; 8ab, 4rp, 4ip), Svilberg 15 (2p 6/9, 1p 3/3; 4ab, 5rp), Uprus 13 (2p 1/1, 3p 3/3, 1p 2/2; 8ab, 4rp), Ehala 10, Maaring 10, Kliimson 6 (7ab), Vaikma 4, Matsin 4, Lebedeva (5ab), Varik.
U16 izlase: Zālīte 13 (2p 5/11, 3p 1/1), Ķīvīte 12 (2p 1/7, 3p 2/3, 1p 4/4), Purmale 9 (5ab, 3rp), Cirša 8 (9ab, 5ip, 5pb), Ostrovska 7, Černova 7, Vīksne 5 (6ab), Liniņa (3rp).
Tiesneši: Hendrik Laas, Janek Kuppar.

Saldus 50, Daugavpils Universitāte 66

Mājiniecēm centīgi strādājot aizsardzībā, Daugavpils spēlētājas pirmajā ceturdaļā guva tikai astoņus punktus – 12:8. Galvenais pavērsiens notika nākamajās 10 minūtēs – viešņu snaipere Kristīna Egle sajuta ritmu uzbrukumā. Līdz pārtraukumam viņa sameta 14 punktus, tai skaitā trāpīja 3 no 6 trīspunktu metieniem. Ar to pietika, lai daugavpilietes izrautos vadībā – 18:31.

Saldus tik viegli nepadevās, trešajā ceturtdaļā gūstot tikpat punktu kā pirmajā puslaikā – 36:42. Pretestība turpinājās līdz beigām, tomēr Egles lielā diena – 25 punkti un četras pārķertas bumbas – apvienojumā ar Santas Koteles un Oļesjas Jevsejevas agresivitāti uzbrukumā izrādījās saldeniecēm nepārvarams šķērslis.

Otrā divīzija, 2. februāris, Saldus

Saldus/Sporta skola – Daugavpils Universitāte 50:66 (12:8, 6:23, 18:11, 14:24)
Saldus: Nordena 14 (2p 4/6, 3p 1/2, 1p 3/3), Bruzinska 12 (7ab), Mikalauska 7, Apsīte 6 (6ab), Kārtere 4 (7ab), Anete Blūma 3 (9ab), Kulačkovska 2, Ceļapītere 2, Bekasova, Leja, Salniņa; Marta Blūma.
Daugavpils: Egle 25 (2p 5/9, 3p 4/7, 1p 3/4; 4ab, 4pb), Kotele 16 (2p 7/13, 1p 2/4; 6ab, 5ip), Jevsejeva 7 (7ab, 5rp, 5ip), Okuņeva 7 (8rp, 5ip, 6pb), Golovko 5 (5ab), Lakomko-Ulpe 3, Bazarova 3, Baltace.
Tiesneši: Anna Belousova, Kristīne Simanoviča, Katrīna Antonova.

G4S Noorteliiga 90, TTT kadetes 59

Marko Parkonena trenētās mājinieces spēli pabeidza sešu spēlētāju sastāvā, taču tas nekavēja Jannei Pulkai parādīt vienu no iespaidīgākajiem sniegumiem sezonā. Uzbrūkošā aizsardze sasniedza sezonas rekordu, gūstot 39 (!) punktus. Viņa un Liepājas centra spēlētāja Marina Ivaščanka ir vienīgās basketbolistes līgā, kuras divreiz sezonā sametušas vismaz 30 punktus.

Janne Pulka iemeta 8 no 14 trīspunktu metieniem, sasniedzot vēl vienu sezonas labāko sasniegumu un atkārtojot Kristīnai Petermanei kopš 2013. gada 20. marta piederošo līgas rekordu. Liepājniece realizēja 8 no 12 tālmetieniem 66:38 uzvarā pār Latvijas U16 izlasi.

LSBL rekords – 11 tālmetieni spēlē – no 2006. gada 21. decembra pieder brazīlietei Izianei Kaštru-Markišai. Otrajā vietā ar 10 trāpījumiem ir daugavpiliete Kristīna Egle.

G4S Noorteliiga – TTT kadetes 90:59 (12:14, 24:11, 27:15, 27:19)
G4S: Pulk 39 (2p 7/13, 3p 8/14, 1p 1/2; 10ab, eff 39), Teder 19 (4ab, 4rp), Adler 13 (12ab), Sepp 8, Oinitš 7, Okuneva 4 (5ab), Svilberg (5pp).
TTT kadetes: Jasa 19 (2p 5/14, 3p 0/4, 1p 9/10; 10ip), Šteinharde 16 (2p 4/11, 3p 2/5, 1p 2/2; 4ab, 5rp, 3pb), Gabranova 10, Leimane 4, Kalniņa 4, Krūmiņa 2, Purmale 2, Korzāne 2.

10 Latvijas U16 izlase 1-9 15

Situācija pirmā četrinieka savstarpējās spēlēs (ieskaitot papildlaiku): TTT juniores (6-1, +62), Daugavpils (4-1, +89), Liepāja/LSSS (2-3, -79), TTT kadetes (0-7, -72).

Piezīme: Latvijas U16 izlase par uzvaru izbraukumā iegūst četrus punktus, par zaudējumu – divus punktus.

Avots: Māris Noviks (sportacentrs.com)