News

RSU uzvar, “Liepājai” sestdien svarīga spēle Šauļos

17.01.2020

Douglas Baltijas Basketbola līgas elites grupas turnīrā nedēļas nogali ievadīja RSU vienības uzvara pār “Tartu Ulikool” (78:56). Sestdien, 18. janvārī, plkst.16 “Liepāja/LSSS” spēlēs  izbraukumā Šauļos. Savukārt Kauņas “Aistes-LSMU” vienība sestdien un svētdien aizvadīs divas spēles Igaunijā.

 

 

“RSU” (5-6) – “Tartu Ulikool” (3-7) 78:56 (18:13, 42:30, 65:47)

Uzvarētājas pārsvaru pakāpeniski krāja visas spēles garumā. Ar 15 punktiem ierindā pēc savainojuma ārstēšanas atgriezās Dinija Pāvelsone, kārtējais “double-double” Gunai Lagzdiņai (14+18 atlēkušās bunbas).

Tartu vienības līdere 17 gadus vecā Anna Greta Asi guva 24 punktus.

RSU komandai pamatturnīra pēdējās trijās spēlēs jātiekas ar liepājniecēm un “TTT Rīga”, kā arī jādodas izbraukumā uz Šauļiem. Lai nosargātu 4. vietu, jāiegūst par vienu uzvaru vairāk, nekā “Tallinn Ulikool” vienībai, pret kuru savstarpējās spēlēs ir mīnus 3.

Tallinietēm (pagaidām 4-6) vēl jāuzņem trīs līdervienības (“TTT Rīga”, Viļņas “Kibirkštis-MRU” un Kauņas “Aistes-LSMU”.

“Šiauliu Šiauliai” (2-10) – SBK “Liepāja”/LSSS (3-7)

Komandas ir tiešās konkurentes cīņā par vietu pirmajā sešniekā, kas pieedalīsies izslēgšanas spēlēs. Liepājniecēm pamatturnīra izskaņa būs sarežģīta – divas spēles ar “TTT Rīga” un izbraukums pie RSU.

Šauļu komandai iespēju aizķerties 6. vietā dos tikai uzvaras pār divām Latvijas komandām – arī 2. februārī pār RSU.

Uz vietu sešniekā pretendē arī “Tartu Ulikool” (3-7), kam priekšā spēles savā laukumā ar Kauņas un Tallinas vienībām, kā arī divi mači ar “Kibirkštis - MRU”.

Pamatturnīra divas labākās komandas kvalificēsies Final 4, četras nākamās divu spēļu sērijās (3.-6., 4.-5.) noskaidros vēl divas finālturnīra dalībnieces.

Uz pirmo vietu stabili pretendē “TTT Rīga” (9-0), kas jau divreiz uzvarējusi tuvākās konkurentes Viļņas “Kibirkštis-MRU” (8-2) un vienu reizi arī Kauņas komandu (7-3). Abu Lietuvas labāko vienību pirmajā savstarpējā spēlē Kauņā ar 67:59 uzvarēja “Kibirkštis-MRU”. Atbildes mačs 24. janvārī Viļņā.