News

“Liepāja/LSSS” Rīgā pieveic RSU vienību

23.01.2020

Douglas Baltijas Basketbola līgas elites grupas turnīrā trešdien, 22. janvārī, SBK “Liepāja”/LSSS izbraukumā Rīgā pārspēja RSU komandu (87:65), saasinot situāciju tabulas vidusdaļā. 24. janvārī savā starpā spēlēs Lietuvas labākās komandas. 25. janvārī “TTT Rīga” izbraukumā spēlēs ar “Tallinn Ulikool”.

“RSU” (5-7) – “Liepāja/LSSS” (5-7) 65:87 (20:20, 37:39, 49:56)

Komandas cīnās par 4.-6. vietu un tiesībām spēlēt izslēgšanas turnīrā.

Liepājas komandai spēku pieaudzējusi lietuviešu saspēles vadītājas Daļas Donskihites pievienošanās (7 punkti, 5 rezultatīvas piespēles un 8 pārķertas bumbas), toties noskaņojumu ietekmēja iecerētās Ķīnas turnejas izjukšana dienu pirms izlidošanas (bīstamā vīrusa izplatības dēļ ķīnieši atcēluši plānoto turnīru). Gods un cieņa komandai, kas pa ceļam līdz Rīgai atguvās no šoka, pirmajās trijās ceturtdaļās lielākoties turējās vadībā, bet pēdējās desmit minūtēs plūca agresīvās aizsardzības augļus, būtiski palielinot pārsvaru.

Uzvarētājām Megana Rozenboma guva 27 punkti + 7 atl., Rūta Veidere 16+9 atl., Katrīna Trankale 15.

RSU vienībai Dinija Pāvelsone guva 13 punktus.

Liepājniecēm 17, RSU vienībai 31 kļūda.

Pamatturnīra izskaņa Liepājas komandai (5-7) būs sarežģīta – divas spēles ar “TTT Rīga”.

RSU (5-7) jātiekas ar “TTT Rīga” un jādodas izbraukumā uz Šauļiem (2-11). Lai nosargātu 4. vietu, jāiegūst par vienu uzvaru vairāk, nekā “Tallinn Ulikool” vienībai, pret kuru savstarpējās spēlēs ir mīnus 3. Tallinietēm (pagaidām 4-7) vēl jāuzņem līdervienības “TTT Rīga” un Viļņas “Kibirkštis-MRU”, kā arī jāspēlē Tartu (3-8).

Pamatturnīra divas labākās komandas kvalificēsies Final 4, četras nākamās divu spēļu sērijās (3.-6., 4.-5.) noskaidros vēl divas finālturnīra dalībnieces.

Uz pirmo vietu stabili pretendē “TTT Rīga” (9-0), kas jau divreiz uzvarējusi tuvākās konkurentes Viļņas “Kibirkštis-MRU” (8-2) un vienu reizi arī Kauņas komandu (9-3). Abu Lietuvas labāko vienību pirmajā savstarpējā spēlē Kauņā ar 67:59 uzvarēja “Kibirkštis-MRU”. Atbildes mačs 24. janvārī Viļņā.